Alışveriş

Kimono Nasıl Kombinlenir? Kimono Kombin Önerileri

Kimonoları, Japonların geleneksel kıyafeti olarak biliriz. Ancak kökenine baktığımızda, Çin ve Japonya arasındaki kültürel etkileşimden doğmuş bir giysi olduğunu görüyoruz. Çinlilerin geleneksel giysisi Hanfu’dan esinlenerek tasarlanır. Dönemin hiyerarşisinden nasibini alır ve önceleri Samuray sınıfındaki liderler giyer. Edo dönemiyle farklı statülerdeki insanlara yayılır. Zamanla artık Japonların geleneksel giysisi olmuştur.

Japone kültürünün bu ikonik parçası, son yıllarda modanın da gözdelerinden. Daha çok bohem giyim tarzında ya da deniz kıyafetlerinde karşımıza çıkan kimonolar, günlük giyime hızlı bir giriş yaptı. Salaş ve uzun tarzıyla tesettür modasında da yerini aldı. He-qa, hem düz hem de desenli kimono modelleriyle gardıroplarda Uzakdoğu rüzgârları estirmeye hazır bu sezon!

İster Kemerli, İster Salaş Kullan

Kimonoları cazip kılan, stil sahibi görünümü ve rahatlığı kadar çok yönlü kullanılabilmesi. İster önü açık, ister kemerle kullanarak stiline bohem bir esinti katabilirsin. Ya da içine tercih edeceğin farklı renk giysilerle, aynı kimonoyu bambaşka stillerde kullanabilirsin. Orijinali ipek olsa da, farklı kumaş alternatifleriyle günümüze uyarlandı kimonolar. Dantel, şifon hatta pamuklu kumaş seçenekleriyle seni her ortamda taşımaya hazır kimonolar mevcut.

Çiçek ve Geometrik Desenli Kimonolar

Canlı renk ve desenler kimonolarda olmazsa olmaz. Bu yaz, renklerin ve çiçek desenlerin enerjisi He-qa kimono modellerinde buluştu. Beyaz tişört altına giyeceğin jeanlerle romantik kombinler oluşturabilirsin. Daha modern çizgiler arıyorsan He-qa geometrik desenli kimonolar tam senlik!  Geometrik desenli kimonolarla günlük kullanımda modern bir görünüm elde edebilirsin. Desenli kimonoları düz parçalarla kombinleyerek stilini bambaşka bir boyuta taşıyacağını unutma!

İlgili Makaleler

Etekli Kimono Kombinleri

Rahatlığı ve yazın serin tutması gibi özellikleriyle tesettür giyimin de gözdesi kimonolar. Yalnızca pantolon değil, eteklerle de rahatlıkla kombinleyebilirsin. Özellikle kısa kimonolar kalem eteklerle son derece rahat ve şık bir kombin seçeneği olabilir. Kısa kimonolar ve geniş paça pantolonlarla da stil sahibi bir duruş yakalayabilirsin!

Siyah Kimonoyla Asaletini Tamamla!

Uzun boy kimonolar, modern şehir stili için en ideal parçalardan. Kurtarıcı ve zamansız uzun kimono modellerinde en cazip renk siyah uzun kimonolar diyebiliriz. Kemerli kullanıma da en uygun kimono türü. Topuklu ayakkabı ya da aksesuar detayları gibi küçük dokunuşlarla siyah kimonolu kombinini özel bir güne de taşıyabilirsin.

heqa

2014 yılında kurulan Esra Keskin Demir kadının stilinde, kasaba hayatının ufak detayları, kent yaşamının getirdiği modern tasarımlara dokunarak hayat bulur. Bu yüzden zamansız, sade ve her daim özgündür. 2019 yılı itibariyle yine Esra Keskin Demir tarafından kurulan HE-QA markasında da aynı çizgi devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu